Kurumsal

Hakkımızda


AKKAYA ALGUR HUKUK BÜROSU Av.Rıdvan Emre Akkaya ve Av. Zeynep Vildan Algur tarafından kurulmuş olup, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere yurt içi ve yurt dışında dava ve hukuki danışmanlık nezdinde kişi, kurum ve şirket avukatlığı faaliyetlerini yürütmektedirler. Akkaya Algur hukuk bürosu olarak öncelikli hedefimiz müvekkillerimizin haklarını optimum düzeyde korumak ve elde edebilmeleri noktasında yardımcı olmaktır. Bu amaçla sürekli kendisini yenileyen, tecrübeli ve başarı odaklı hizmet anlayışımız ile İzmir ve İstanbul’da avukatlık hizmetini sürdürmekteyiz. Dürüstlük, avukat ile müvekkil arasında kurulması gerekli olan güven ve özen ilişkisi hukuk büromuzun ana prensibidir.

Akkaya Algur hukuk bürosu olarak müvekkillerimize her zaman en doğru bilgi ve danışmanlığın en hızlı, en güvenilir ve en doğru şekilde verilmesi ile yerli ve yabancı müvekkillerimizin haklarını her mecrada savunmak temel ilkemizi oluşturmaktadır.


AV. ZEYNEP VİLDAN ALGUR, LL.M.
(Kurucu Avukat)


Av. Zeynep Vildan Algur, Akkaya Algur Hukuk Bürosunun kurucu ortağıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun olduktan sonra İzmir Barosu’na bağlı olarak mesleki faaliyetini sürdürmeye başlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında ‘Ticari Defterler İle İspat’ başlıklı teziyle özel hukuk alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Sağlık hukuku, gayrimenkul ve miras hukuku, sözleşmeler hukuku, kamu ihale hukuku, aile hukuku ve şirketler ile ticaret hukuku alanında yoğun çalışmalarını sürdürmektedir.

Av. Zeynep Vildan Algur, ticari işletmeler ve bankalar için konkordato hukuku kapsamında konkordato komiserliği eğitim sertifikasına, çocuk haklarıyla mücadelede eğitim sertifikasına, uzlaştırmacı sertifikasına, sözleşmeler hukuku sertifikasına, sağlık hukukuna yönelik eğitim sertifikasına sahiptir.

İletişim için: zeynep@algur.av.tr

AV. RIDVAN EMRE AKKAYA
(Kurucu Avukat)


Av. Rıdvan Emre AKKAYA; Adana Seyhan ÇEAŞ Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimini tamamlaması akabinde; İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Prof. Dr. Turhan Esener İş Hukuku Uluslararası Kongresi’ne katılmış olup; “Avukatın Görev Suçları ve Ceza Yargılaması Rejimi”, “Türk Ceza Hukukunda Haksız Tahrik”, “Türk Ceza Hukukunda Meşru Savunma”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu”, “Banka Teminat Mektupları” başlıklı makaleleri yazmıştır. Öğrenim hayatına İstanbul Kültür Üniversitesi Kamu Hukuku Tezli Yüksek Lisans programında devam etmekte olup tez aşamasındadır. Ceza Hukuku, İş Hukuku, Spor Hukuku, Aile Hukuku ve Sigorta Hukuku başlıca ilgilendiği hukuk dallarıdır.

İletişim için info@emreakkaya.av.tr

AV. SERENAY AKKAYA
(Ortak Avukat)


Av. Serenay AKKAYA: Bandırma Anadolu Lisesi (9-10 NCU SINIF) ve İstanbul Özel Bilge Kağan Lisesi’nde (11-12 NCİ SINIF) lise öğrenimini tamamlaması sonrası; Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde (%50 Burslu) olarak girip, Anayasa Hukuku Anabilim Dalında “Merkezi, Tek Yapılı Devletlerde Azınlık Hakları” tezi ile mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra gümrük vergi hukuku ve kat mülkiyeti konusunda uzman hukuk bürosunda stajyerliğe başlamış ve avukat olarak aynı büroda çalışmaya devam etmiş olup, İstanbul Barosu’na bağlı olarak mesleki faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Kaplan International Centers Intermediate English Course programını CHICAGO/USA de tamamlamış, İstanbul Barosunun da “Legal English and Legal Terminology Course” programını tamamlayarak sertifikalarını almıştır. Aynı zamanda “Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Açısından Bankacılık Zimmeti ve Kredi Dolandırıcılığı” Sempozyumu, “Uygulama Açısından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” seminerlerine katılmıştır. Hukuk Fakültesi mezuniyeti sonrası ikinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde devam etmektedir. Şirketler Hukuku, Vergi Hukuku, Gümrük Hukuku, Sigorta Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku alanında yoğun çalışmalarını sürdürmektedir.

İletişim için: info@emreakkaya.av.tr

parallax background

Sorularınız mı var? Bizimle iletişime geçin!